مقالات

کاشی چینی در مقابل کاشی و سرامیک – تفاوت آنها در چیست؟

کاشی چینی در مقابل کاشی و سرامیک

پروژه‌های بازسازی خانه اغلب از کاشی‌های چینی و سرامیکی به عنوان گزینه‌های محبوب برای کف‌پوش، دیوارپوش و میز کار استفاده می‌کنند. خاک رس و سایر مواد طبیعی هر دو نوع کاشی را تشکیل می دهند و پختن آنها در دمای بالا یک محصول نهایی بادوام و جذاب ایجاد می کند. با این حال، ترکیب، سختی، میزان جذب آب، اندازه، قیمت و سبک این دو نوع کاشی از چند جهت کلیدی متفاوت است. با درک تفاوت‌های کاشی‌های چینی و سرامیک، می‌توانید بهترین نوع کاشی را برای دیوارها یا کف خود در هنگام بازسازی خانه انتخاب کنید.

کاشی چینی در مقابل کاشی و سرامیک

کاشی چینی در مقابل کاشی و سرامیک – چگونه متمایز کنیم؟

کاشی های چینی و سرامیک هر دو برای پوشش کف و دیوار استفاده می شوند، اما تفاوت های اساسی بین این دو وجود دارد. اینها هستند:

1. مواد:

تولیدکنندگان کاشی های چینی را از نوع خاک رس متراکم تر و سخت تر می سازند و آنها را در دمای بالاتر آتش می زنند. در همین حال، کاشی‌های سرامیکی را از نوع متخلخل‌تر خاک رس تولید می‌کنند و در دمای پایین‌تری آتش می‌زنند.

2. نرخ جذب:

میزان جذب کاشی های چینی کمتر از 0.5٪ آنها را تقریبا غیر قابل نفوذ می کند. برعکس، میزان جذب معمولی کاشی‌های سرامیکی 3 تا 7 درصد، آن‌ها را بیشتر در معرض آسیب آب قرار می‌دهد.

3. هزینه:

کاشی های چینی به دلیل فرآیند ساخت پیچیده تر، عموما گران تر از کاشی های سرامیکی هستند.

4. دوام:

کاشی های چینی به دلیل چگالی بالا و تخلخل کم، دوام بیشتری دارند و در برابر سایش و پارگی مقاوم هستند. در همین حال، کاشی‌های سرامیکی بیشتر در معرض ترک خوردن و ترک خوردن هستند و معمولاً دوام کمتری دارند.

5. گزینه های طراحی:

کاشی های چینی طیف گسترده ای از گزینه های طراحی، از جمله قابلیت ایجاد تصاویر و الگوهای با کیفیت بالا را ارائه می دهند. در مقابل، کاشی‌های سرامیکی معمولاً گزینه‌های طراحی محدودی دارند.

6. اندازه:

کاشی‌های چینی از نظر اندازه بزرگ‌تر از کاشی‌های سرامیکی هستند، که باعث می‌شود خطوط دوغاب کمتر و ظاهر صاف‌تری داشته باشند.

کاشی چینی در مقابل کاشی و سرامیک

برای نتیجه گیری، می توانید با درک تفاوت بین کاشی های سرامیکی و چینی، تصمیمی آگاهانه برای پروژه بازسازی خانه خود بگیرید. کاشی‌های چینی گزینه‌ای بادوام‌تر و مقاوم‌تر در برابر رطوبت هستند، در حالی که کاشی‌های سرامیکی با طیف وسیع‌تری از سبک‌ها و طرح‌ها، انتخاب اقتصادی‌تری هستند. در نهایت، انتخاب بین کاشی‌های سرامیکی و پرسلان به نیازها و ترجیحات خاص شما مانند منطقه کاربرد کاشی، ظاهر مورد نظر و بودجه شما بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *