صنعت ساختمان

نکات مهم نگه داری سینک گرانیتی

سینک گرانیتی

مراقبت روزانه از سینک گرانیتی:

تمیز کردن سینک گرانیتی به راحتی و آسانی انجام می شود. کمی آب گرم، یک اچاسکاچ پاک کننده غیر ساینده( نرم ) و مقداری مایع شستشو تمام چیزی است.  که برای از بین بردن لکه ها، لکه های چربی و سایر موارد مورد نیاز است.  همیشه اطمینان حاصل کنید.  که سینک خود را پس از تمیز کردن با یک پارچه نخی نرم یا یک دستمال خشک کنید.  توصیه می کنیم هر روز پس از استفاده سینک خود را خشک کنید. این کار از ایجاد رسوبات آهکی جلوگیری می‌کند.

همچنین می توانید از اسپری های پاک کننده سطوح استفاده کنید.  که به از بین بردن رسوبات آهک ایجاد شده.  از استفاده روزانه کمک می کند.  کافی است این مایع پاک کننده را روی ناحیه ای که می خواهید تمیز کنید. اسپری و یک لحظه بگذارید تا اثر کند.  سپس با یک پارچه مرطوب پاک کنید.  و با یک پارچه خشک کنید.

سینک گرانیتی

از بین بردن خطوط سینک :

سینک های گرانیتی بسیار مقاوم هستند. با این حال، گاهی اوقات ممکن است.  یک ساییدگی روی سطوح روشن ایجاد و  از بین بردن این خطوط تیره بسیار آسان است. مقداری روغن پخت و پز را روی یک اسکاچ ( سطح نرم )مرطوب بریزید. سینک را با سمت نرم اسکاچ و با حرکات دایره ای تمیز کنید. مخلوط روغن و آب ساییدگی ها را از سینک خارج می کند. سینک خود را با آب تمیز بشویید و سپس با یک پارچه تمیز خشک کنید.

از بین بردن تغییر رنگ:

اگر برای مدت طولانی سینک گرانیتی خود را  تمیز نکنید ، ذرات رسوب آهک روی سطح سینک جمع می شوند. این رسوبات معمولاً در اطراف شیر آب و روی سینی کنار لگن سینک جمع می شوند، زیرا ظروف در این قسمت خشک می شوند و قطرات آب تبخیر می شوند. در حالی که رسوب آهک به راحتی در برابر سینک‌های تیره تشخیص داده می‌شود.  اما در سینک‌های رنگ روشن کمتر قابل مشاهده است. تنها زمانی که رسوبات آهک تغییر رنگ دهند.  به عنوان مثال اگر آهک زمانی به رنگ سفید باشد و بعدا تغییر رنگ دهد آشکار می شود. و این رسوبات آهکی هستند که تغییر رنگ می دهند.

اگر رسوبات آهک با تغییر رنگ شدید قابل مشاهده است. از پاک کننده های اسیدی برای حذف رسوبات آهک استفاده کنید. تغییر رنگ ها و لکه ها که بر روی رسوبات آهکی ثابت می شوند.  که با از بین بردن آهک، تغییر رنگ نیز از بین می رود. برای این کار، سینک گرانیتی را به مقدار کم با یک پاک کننده اسیدی اسپری کنید و بگذارید پنج دقیقه بماند. سپس سینک خود را با یک اسکاچ تمیز کنید ، آن را با آب بشویید و سطح آن را با یک پارچه تمیز خشک کنید. شما همچنین می توانید از سرکه سفید استفاده کنید که حتی رسوبات آهکی بسیار زیاد را از بین می برد.

نگه داری سینک گرانیتی

تمیز کردن اصولی ماهانه:

بهتر است سینک گرانیتی خود را هر روز تمیز کنید.  همانطور که در بالا توضیح داده شده. تا از تشکیل رسوب آهک جلوگیری شود. این به جلوگیری از تغییر رنگ کمک می کند. که پاک کردن آن سخت است. علاوه بر این، در صورتی که با وجود این تلاش‌ها، رسوبات آهکی ایجاد شده.  باید هر چند ماه یکبار سینک خود را اصولی تمیز کنید.

مواد مورد نیاز

برای تمیز کردن عمیق سینک خود می توانید از مواد شوینده و ساشه های Blanco Activ  استفاده کنید. این پودر از گرانیت است بنابراین هرگونه کثیفی  را از سینک شما پاک می کند. و استفاده از آن آسان است. ابتدا جریان خروجی را روی سینک خود ببندید. کیسه کوچک پودر را باز کنید و محتویات آن را به طور مساوی در اطراف کاسه سینک پخش کنید. حالا کاسه خود را با آب با دمای حداقل 60 درجه سانتی گراد پر کنید.

در حالت ایده آل، از آب جوشانده در کتری استفاده و با استفاده از یک پیمانه کوچک مقداری از محلول را از کاسه بردارید. و روی سینی  نیز بریزید. بگذارید پودر Blanco Activ حداقل دو ساعت کار کند. حتی بهتر از آن، بعد از اینکه در آن روز برای آخرین بار از کاسه استفاده کردید.  مخلوط را بعد از ظهر آماده کنید. و بگذارید محلول یک شب روی سینک بماند. پس از اتمام زمان، محلول را تخلیه کنید. سینک خود را با آب تمیز بشویید و تمام سطوح مرطوب را با یک پارچه تمیز خشک کنید.

از طرف دیگر، می توانید از سرکه سفید برای تمیز کردن عمیق سینک خود استفاده کنید که می تواند رسوبات سنگ آهک را از بین ببرد.

اگر به دنبال خلاص شدن از شر آلودگی ها هستید، از مواد قلیایی یا پاک کننده های فاضلاب استفاده نکنید. این مواد بیش از حد مخرب هستند و ممکن است به سطح سینک آسیب برسانند.

خرید سینک گرانیتی فتوحی

دیدگاهتان را بنویسید