صنعت ساختمان

نصب سرامیک روی ایزوگام پشت بام

نصب سرامیک روی ایزوگام پشت بام

نصب سرامیک بر روی ایزوگام به عنوان یک لایه محافظ عمل می کند و باید توسط کارگران ماهر و با تجربه انجام شود. در این مقاله به طور خلاصه نحوه نصب سرامیک روی ایزوگام پشت بام ها را آموزش می دهیم.

نصب سرامیک روی ایزوگام پشت بام
نصب سرامیک بر روی ایزوگام

پس از اینکه پشت بام با ایزوگام ضد آب شد.  باید با یک لایه محافظ پوشانده شود. این کار سطح عایق شده را از آسیب و خراش محافظت می کند. نصب سرامیک بر روی ایزوگام یک راه عالی برای افزایش طول عمر عایق و افزایش ظاهر سقف عایق است. این روش در مناطق مرطوبی که با آب در تماس هستند مانند استخر، حمام و سرویس بهداشتی استفاده می شود.

اهمیت نصب سرامیک بر روی ایزوگام

مزیت استفاده از سرامیک در فضاهای بیرونی به دلیل مقاومت این محصول است. به عنوان مثال، سرامیک پرسلان یکی از جدیدترین فناوری ها در صنعت سرامیک است.

این نوع سرامیک در مقایسه با سرامیک های قدیمی و معمولی بسیار سخت تر، نفوذناپذیرتر و بادوام تر است.

بنابراین، یک لایه محافظ خوب برای جلوگیری از پوسیدگی عایق، کاهش آسیب به ایزوگام و تمیز کردن آسان تر فراهم می کند. علاوه بر این، جذابیت و زیبایی سطح عایق شده.  با نصب سرامیک بر روی آن افزایش می یابد.

مکان های ضروری برای استفاده از ایزوگام زیر سرامیک

عموماً برای افزایش دوام عایق و ایجاد جذابیت بصری قابل قبولی، سرامیک بر روی ایزوگام نصب می شود. بنابراین در مکان هایی مانند پشت بام، استخر، حمام و سرویس بهداشتی پس از عایق کاری از لایه های محافظ مانند کاشی و سرامیک استفاده می شود.

استخر:

برای عایق کاری استخر باید از سرامیک استفاده کرد. سرامیک کف پرسلان یک گزینه ایده آل است زیرا نفوذ ناپذیری بالای آن می تواند کارایی ایزوگام را افزایش دهد.

پشت بام:

پشت بام مکانی دیگری است که نصب سرامیک بر روی ایزوگام ضروری به نظر می رسد. به این ترتیب اگر جسم سنگین یا نوک تیز بر روی سطح سقف قرار گیرد از آسیب به ایزوگام جلوگیری می کند.

حمام و سرویس بهداشتی:

در حین ساخت و تعمیر حمام ها و سرویس های بهداشتی، نصب ایزوگام در این مکان ها به دلیل تماس مداوم با آب ضروری است و برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به سایر قسمت های ساختمان، استفاده از مواد ضد آب بسیار مهم است. پس از نصب عایق رطوبتی، سرامیک و کاشی اجرا می شود که نقش بسزایی در زیبایی و دوام این نواحی دارد.

مراحل نصب سرامیک در پشت بام

برای نصب سرامیک بر روی ایزوگام یا هنگام استفاده از سیمان برای پوشش ممبران باید با مراحل نصب و مراحل سیمان کاری آشنا باشید. سیمان کاری نادرست می تواند به ایزوگام آسیب جدی وارد کند. در زیر سه مرحله مهم برای نصب سرامیک و کاشی در پشت بام آورده شده است.

1. برای افزایش چسبندگی و کاهش هزینه های عایق رطوبتی، نصب عایق رطوبتی تک لایه بدون فویل توصیه می شود.

2. اگر سطح ضد آب برای نصب یا سیمان کاری سرامیک و کاشی مناسب نباشد، برای افزایش مقاومت می توان از خشن کننده پرایمر استفاده کرد.

3. برای سیمان کاری باید از سیم یا توری پلیمری به گونه ای استفاده شود که به غشای ضد آب آسیبی نرساند. این امر استحکام و پایداری سیمان را افزایش می دهد و از جابجایی آن جلوگیری می کند.

نکات ایمنی هنگام نصب سرامیک بر روی ایزوگام

هنگام نصب سرامیک بر روی پشت بام، کف استخر، حمام و سرویس بهداشتی، نکات مهمی باید در نظر گرفت.  تا اطمینان حاصل شود. که تمام مراحل نصب بر روی سطح عایق ، به درستی انجام می شود. در زیر چند نکته مهم در این زمینه آورده شده است.

ایزوگام بسیار آسیب پذیر است و در صورت سوراخ یا پاره شدن باعث نفوذ آب به لایه های زیرین می شود. بنابراین باید مراقب بود که در هنگام نصب سرامیک به عایق رطوبتی آسیبی وارد نشود

برای اطمینان از نصب مناسب سرامیک و استحکام کافی، قبل از نصب سرامیک بر روی عایق رطوبتی، باید از یک لایه گچ سیمانی استفاده شود. علاوه بر این، برای فضاهای کوچک، چسب های پلیمری می توانند موثرتر از سیمان برای نصب کاشی و سرامیک باشند.
از قرار دادن وزن بیش از حد بر روی ایزوگام خودداری کنید.  زیرا باعث آسیب می شود. به عنوان مثال، از کاشی و سرامیک با وزن مناسب بر روی ایزوگام استفاده کنید یا از یک لایه نازک و سبک از سیمان استفاده کنید.

در نتیجه

امروزه ایزوگام به یکی از متداول ترین روش های عایق رطوبتی قسمت های مختلف ساختمان ها و استخرها تبدیل شده.

گاهی اوقات، ایزوگام ممکن است استحکام کافی نداشته باشد و ممکن است بسیار آسیب پذیر باشد. بنابراین نصب سرامیک بر روی عایق رطوبتی برای افزایش مقاومت آن ضروری به نظر می رسد.

این روش یکی از بهترین راه ها برای ایجاد یک لایه محافظ در پشت بام است که علاوه بر زیبایی ظاهری، سطح را تقویت کرده و نظافت آن را تسهیل می کند. در این مقاله به طور خلاصه به نحوه نصب سرامیک روی پشت بام و نکات ایمنی پرداختیم.

خرید سرامیک از فتوحی

دیدگاهتان را بنویسید