مقالات

مراحل نصب گاز و برق

اجاق گاز

برای مراحل نصب گاز و برق ، باید عواملی مانند اندازه‌گیری‌ها، چیدمان آشپزخانه و نیازهای گاز یا برق را در نظر بگیرید که می‌تواند به اطمینان از نصب بدون درز کمک کند. قبل از نصب یک محدوده جدید، مهم است که بدانید کدام نوع دستگاه برای خانه شما بهترین است و همچنین نحوه تنظیم آن.

مجموعه آشپزخانه می تواند منبع عالی الهام از آشپزی باشد، و قدرت دم کردن، سرخ کردن، تفت دادن و پخت را به راحتی به شما می دهد. چه یک مدل کشویی یا مستقل انتخاب کنید، فرآیند نصب دقیق بسته به نوع محدوده انتخابی شما متفاوت خواهد بود. این راهنمای گام به گام را دنبال کنید تا ایده ای در مورد آنچه در هنگام نصب محدوده گاز یا برق جدید خود انتظار داشته باشید، داشته باشید. همیشه قبل از اقدام به نصب به دستورالعمل های نصب همراه دستگاه خود مراجعه کنید یا برای نصب محدوده جدید خود به یک متخصص متکی باشید.

مراحل نصب گاز و برق

8 مرحله برای نصب یک محدوده گاز

نصب محدوده گاز به حداقل دو نفر علاوه بر ابزار مناسب نیاز دارد. خدمات نصب ما برای اکثر لوازم اصلی بسته به نوع محصول و محل شما در دسترس است. در حین تسویه حساب آن را اضافه کنید و ما دستگاه شما را در زمان تحویل نصب می کنیم تا بهترین تجربه ممکن را داشته باشید.

به یاد داشته باشید که قبل از نصب، ابعاد دستگاه و فضای برش خود را به درستی اندازه گیری کنید، عمق، عرض و ارتفاع را تعیین کنید تا مطمئن شوید که دستگاه در محل مورد نظر قرار می گیرد. این راهنمای گام به گام را به عنوان یک نمای کلی از روند دنبال کنید تا تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید خودتان محدوده گاز کشویی جدید یا مستقل خود را نصب کنید.

تدارکات

کانکتور فلکس برد گاز (کانکتور گاز خشک کردن)
نوار تفلون لوله اتصال
زانو خیابانی ½ اینچ در ½ اینچ (اتصال لوله)
نشت یاب گاز

ابزار

آچار قابل تنظیم

مرحله 1: اتصال گاز صحیح را تهیه کنید

در صورت جایگزینی دستگاه قدیمی با محدوده جدید، باید از اتصال دهنده یا لوله گاز جدید استفاده شود. نوع اتصال خاص مورد نیاز به مدل بستگی دارد و باید به اندازه کافی طولانی باشد تا محدوده را به شیر گاز متصل کند. به طور معمول، کانکتورها تقریباً ½ اینچ قطر دارند.

مرحله 2: شیر گاز را خاموش کنید

قبل از اتصال یا جدا کردن دستگاه، شیر گاز را برای محدوده جدید با چرخاندن 90 درجه شیر قطع کنید. اگر یک محدوده قدیمی در حال تعویض است، دستگاه موجود باید پس از خاموش شدن گاز قطع شود.

مرحله 3: رزوه های شیر گاز را بپیچید

رزوه های شیر گاز را دو بار در جهت عقربه های ساعت با نوار بپیچید. فقط نوارهایی که به طور خاص برای اتصالات گاز طراحی شده اند باید برای رعایت استانداردهای کل صنعت استفاده شوند.

مرحله 4: لوله گاز را وصل کنید

کانکتور یا لوله گاز را با برداشتن درپوش انتهایی کانکتور و پیچاندن لوله به درگاه شیر گاز وصل کنید. کانکتور نباید با فشار وارد خط گاز شود و لوله باید عاری از پیچ خوردگی باشد و دارای آزادی عمل مناسب باشد.

مراحل نصب گاز و برق

مرحله 5: آرنج خیابان را وصل کنید

با اتصال انتهای آزاد زانویی خیابان به انتهای آزاد کانکتور یا لوله گاز، مواظب باشید که بیش از حد سفت نشود، زانویی خیابان را به درگاه گاز در محدوده ثابت کنید. سپس اتصالات را با چسب بپیچید.

مرحله 6: مهره های اتصال دهنده گاز را سفت کنید

مهره های دو طرف کانکتور گاز را به اتصالات اتصال محکم کنید.

مرحله 7: نشت گاز را بررسی کنید

با روشن کردن گاز و پاشیدن محل اتصال با یک نشت یاب گاز، اتصال را از نظر نشت گاز بررسی کنید. از آنجایی که نشت گاز همیشه با بو قابل تشخیص نیست، کمک حرفه ای برای این مرحله به شدت توصیه می شود.

مرحله 8: محدوده را در جای خود قرار دهید

اگر نشتی گاز وجود نداشت، با کمک شخص دیگری محدوده را به داخل فضای بریدگی بلغزانید. تراز دستگاه نیز باید بررسی شود که در صورت لزوم می توان آن را با پایه های تراز در پایین محدوده تنظیم کرد.

چگونه می توانم یک محدوده گاز نصب کنم؟

با ابزار مناسب و کمک شخص دیگری، ممکن است بتوانید به تنهایی یک محدوده گاز نصب کنید. قبل از نصب، حتماً ابعاد دستگاه و فضای برش خود را به دقت اندازه گیری کنید تا از تناسب مناسب اطمینان حاصل کنید.

همچنین باید بدانید که آیا فضای برد برای تغذیه دستگاه با گاز تنظیم شده است یا خیر. در صورت نیاز به نصب خط گاز، باید از یک متخصص برای کمک در نصب دعوت شود.

6 مرحله برای نصب یک محدوده الکتریکی

نصب بردهای الکتریکی برای عملکرد صحیح نیاز به مدارهای ولتاژ و پریزهای آمپر خاصی دارد. علاوه بر این، ابعاد مناسب دستگاه و فضای برش باید برای اطمینان از تناسب مناسب در نظر گرفته شود. راهنمای گام به گام زیر روند کلی نصب یک محدوده الکتریکی جدید را تشریح می کند و می تواند به شما کمک کند تا سوالات مناسبی را که باید در طول قرار ملاقات از تکنسین خود بپرسید، بدانید.

تدارکات

برد الکتریکی کشویی یا مستقل
سیم برق برد الکتریکی 3 یا 4 شاخه بسته به نیازهای دستی مالک

ابزار

پیچ گوشتی

نصب گاز و برق

مرحله 1: ولتاژ مدار را بررسی کنید

برای بررسی ولتاژ پریز می توان از آشکارساز ولتاژ استفاده کرد. اگر یک اجاق برقی قدیمی در حال تعویض باشد، مدار و ظرف موجود ممکن است این الزامات را برآورده کند. اما اگر مدار 250 ولتی وجود نداشته باشد، یک برقکار می تواند آن را نصب کند.

مرحله 2: سیم های برق را بررسی کنید

بسته به مدل محدوده، یک سیم برق 250 ولتی 3 یا 4 سیمی را در پشت محدوده به پورت های رنگی مربوطه وصل کنید. پیکربندی های 3 و 4 سیم شامل یک هادی سیاه – یک هادی قرمز و یک هادی سفید است که به عنوان پیوند زمین استفاده می شود – و سیم های 4 سیم نیز حاوی یک پیوند زمینی است که سبز است.

مرحله 3: اتصالات در پشت محدوده را بررسی کنید

صفحه پوشش اتصال سیم را با یک پیچ گوشتی از پشت محدوده جدا کنید. سپس پیکربندی سیم کشی و پیچ های هادی زمین را برای قرار دادن 3 سیم یا 4 سیم پیدا کنید. محدوده های الکتریکی جدیدتر معمولاً دارای اتصالات 4 سیم هستند.

مرحله 4: سیم برق را به پشت محدوده وصل کنید

محدوده را با پیکربندی 3 سیم یا 4 سیم به رنگ های مربوطه وصل کنید. برای اتصالات 3 سیم، سیم سفید به زمین باید به درگاه مرکزی وصل شود و سیم های قرمز و مشکی در دو طرف آن قرار گیرند. برای اتصالات 4 سیمی، سیم سبز باید قبل از اینکه بقیه سیم ها به پورت هایشان وصل شوند به کانکتور سبز رنگ متصل شود. هنگامی که سیم ها محکم شدند، صفحه پوشش اتصال سیم را دوباره وصل کنید.

مرحله 5: محدوده را وصل کنید

قبل از وصل کردن دستگاه به پریز برق، مدار برق خانه را که به محدوده متصل است، ببندید. سپس مدار اصلی برق را دوباره روشن کنید.

مرحله 6: محدوده را در جای خود قرار دهید

با کمک شخص دیگری محدوده را در جای خود بلغزانید و دستگاه را برای تراز مناسب بررسی کنید. در صورت نیاز، پاها را تا زمانی تنظیم کنید که دامنه به یک سطح برسد.

الزامات الکتریکی برای یک محدوده الکتریکی چیست؟

به طور کلی، حداقل نیاز برای نصب برد الکتریکی برای عملکرد ثابت، یک مدار 250 ولتی و یک پریز با 40 آمپر است. قبل از نصب دستگاه خود، ولتاژ یک پریز را با یک آشکارساز ولتاژ بررسی کنید.

اگر مدار 250 ولتی را برای تغذیه محدوده نمی بینید، ممکن است لازم باشد دستگاه را به طور حرفه ای توسط یک تکنسین مجاز نصب کنید.

اجاق گاز

چه مدت طول می کشد تا یک محدوده نصب شود؟

بسته به نوع برد نصب شده می تواند بین دو تا شش ساعت طول بکشد. برای اجاق گاز، نصب بین 4 تا 6 ساعت طول می کشد، در حالی که نصب اجاق های برقی بین 1 تا 2 ساعت طول می کشد. خدمات حرفه ای را برای مجموعه جدید خود ترتیب دهید و از نصب یکپارچه و بدون نگرانی لذت ببرید.

یک اجاق گاز چقدر باید از دیوار فاصله داشته باشد؟

بدون محافظ پشتی، یک اجاق گاز یا محدوده معمولاً باید حداقل 6 اینچ دورتر از سطح دیوار پشتی قابل احتراق مانند دیوار خشک نصب شود. با بکگارد، محدوده را معمولاً می توان با فاصله دیواری صفر نصب کرد.

فاصله دقیقی که برد شما از دیوار باید داشته باشد می تواند به نوع برد شما و همچنین اندازه آن بستگی داشته باشد. دفترچه راهنمای مالک برای محدوده جدید شما نشان می دهد که چقدر فاصله بین محدوده و دیوارها لازم است.

آیا می توانم اجاق گاز برقی را به گاز تبدیل کنم؟

هنگام تلاش برای تبدیل یک برد الکتریکی به یک وسیله گازسوز، به احتمال زیاد یک برقکار باید تعدادی تنظیمات الکتریکی را انجام دهد. علاوه بر این، یک خط گاز باید از قبل وجود داشته باشد تا بتواند محدوده را در خود جای دهد.

بسته به نیازهای منحصر به فرد آشپزخانه خود، باید نوع و سبکی را انتخاب کنید که مناسب خانه شما باشد. در گزینه‌های گازی و برقی موجود است، می‌توانید از بین طیف‌های مختلف ایستاده و کشویی برند انتخاب کنید و بررسی کنید که آیا واجد شرایط نصب حرفه‌ای در هنگام تسویه‌حساب هستید تا از یکپارچگی یکپارچه با چیدمان آشپزخانه خود اطمینان حاصل کنید.

خرید اجاق گاز توکار

خرید اجاق گاز روکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *