مقالات

قبل خرید سینک گرانیتی باید بدانید

خرید سینک گرانیتی

خرید سینک گرانیتی می تواند فوراً بازسازی آشپزخانه شما را بسیار زیبا تر از گذشته نشان دهد. در این بلاگ نحوه تصمیم گیری در مورد انتخاب سینک مناسب برای شما توضیح داده شده.

سینک گرانیتی یک نمای زیبا و بادوام به آشپزخانه شما می دهد. گرانیت یک ماده مهندسی شده است. که گرد و غبار سنگ گرانیت و رزین های اکریلیک را که به شکل سینک قالب گیری شده اند.  ترکیب می کند. همچنین می توانید از آنها در گرد و غبار کوارتز (به جای گرانیت) استفاده کرد.

سینک های گرانیتی دارای چندین مزیت هستند، اما دارای معایبی نیز هستند. برای اینکه ببینید آیا سینک گرانیتی برای بازسازی آشپزخانه شما مناسب است یا خیر،به مطالعه این متن ادامه دهید.

خرید سینک گرانیتی

مزایای سینک گرانیتی

گرانیت یک جایگزین مدرن و در عین حال منحصر به فرد برای سینک های سنتی فولاد یا چینی است.

دوام:

سینک های گرانیتی فوق العاده بادوام، ماندگار، مقاوم در برابر لک و مقاوم در برابر تراشه و خراش هستند.

تنوع:

طیف گسترده‌ای از سبک‌ها، اندازه‌ها، شکل‌ها و گزینه‌های رنگی سینک گرانیتی را برای تکمیل میزهای خود وجود دارد. رنگ های سفید، مشکی و قهوه ای محبوب ترین رنگ ها هستند.

پایه گرانیت:

سینک گرانیتی دارای رنگ یکنواخت در سراسر مواد است. با این حال، یک سینک سنگ گرانیت معتبر، دارای تغییرات طبیعی سنگ در سراسر مواد است.

هزینه:

اگر می خواهید جلوه یکپارچه یک میز گرانیتی + سینک همسان داشته باشید، گرانیت یک گزینه مقرون به صرفه عالی است. با این حال، یک سینک گرانیتی بیشتر از سینک های فولادی ضد زنگ یا چینی، هم از نظر جنس و هم از نظر هزینه نصب، کار شما را آسان تر می کند.

گرانیت سفید

معایب سینک گرانیتی

قبل از اینکه سینک گرانیتی را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید، مهم است که مزایا و معایب آن را بدانید. در اینجا برخی از معایب این سینک آورده شده است:

یکنواختی رنگ:

سینک گرانیتی از نظر طرح و رنگ یکنواخت است و مانند گرانیت طبیعی دارای تغییراتی نیست.

هزینه:

سینک های گرانیتی با کیفیت نسبت به سایر گزینه ها مانند فولاد ضد زنگ یا چینی گران تر هستند.

وزن:

سینک های گرانیتی معمولاً بسیار سنگین تر از انواع فولاد ضد زنگ هستند، بنابراین ممکن است نیاز به نصب تکیه گاه در زیر سینک داشته باشید.

نحوه تمیز کردن سینک گرانیتی

سهولت در نظافت برای هر ویژگی آشپزخانه، به خصوص سینک ظرفشویی، مورد توجه قرار می گیرد. سینک های گرانیتی با کیفیت ، تحت فشار بالا تشکیل می شوند.  بهداشت و مقاومت در برابر حرارت، لکه، خراش و براده بسیار مهم است. با این حال، تمیز کردن. و از بین بردن لکه ها از گرانیت می تواند مشکل باشد.

مواد شیمیایی شدید می توانند به سینک گرانیتی آسیب برسانند، بنابراین توصیه های سازنده را برای تمیز کردن سطح و محصولات برای جلوگیری از تخریب سینک در نظر بگیرید. معمولاً می توانید از صابون ظرفشویی ملایم و آب گرم برای تمیز کردن سینک گرانیتی استفاده کنید.

برای لکه های سخت تر، جوش شیرین را داخل سینک بپاشید، سرکه را اضافه کنید و به آرامی با یک اسکاپ (قسمت نرم ) بشویید. اگرچه این ماده در برابر خراش مقاوم است.  اما می تواند تحت خراشیدن سخت خراشیده شود. برخی از سینک های گرانیتی ممکن است در اثر حرارت آسیب ببینند.  و در نتیجه رزین های ذوب شده. لکه هایی ایجاد کند. گارانتی سازنده را بررسی کنید. و محصولی را انتخاب کنید. که برای مقاومت در برابر حرارت بالا طراحی شده است.

سینک گرانیتی مشکی

نحوه نگهداری سینک گرانیتی

بر خلاف گرانیت طبیعی، سطح گرانیت نیازی به آب بندی سینک ندارند. با این حال، این سینک ها به مقدار مشخصی نگهداری نیاز دارند تا پوشش محافظ دست نخورده بماند. برای انجام این کار، دور سینک درزگیری را انجام دهید و سپس، قبل از اتمام کار ترمیم با یک ماده پولیش، تمیز و خشک کنید.

بنابراین اگر میخواهید سینک گرانیتی را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید باید به طور صحیح آن را تمیز کنید و نسبت به سینک های دیگر مراقبت بیشتری از این نوع سینک خاص بکنید.

خرید سینک گرنیتی

دیدگاهتان را بنویسید