مقالات

طراحی حمام به صورت شیک و بادوام

طراحی حمام

در روزمره زندگی ما، طراحی حمام ها  نقش به سزایی دارند. از رنگ کاشی و سرامیک  روی دیوارها گرفته تا شیرآلات و اکسسوری های که انتخاب می کنید. در این جا ،  چگونگی افزایش زیبایی، کارایی و دوام حمام خود را بررسی خواهیم کرد.

طراحی حمام

انتخاب رنگ کاشی و سرامیک حمام

حمام ها محیط هایی با رطوبت بالا هستند.  و از آن ها به صورت مکرر استفاده می شود. بنابراین باید ملزومات حمام دوام بالایی داشته باشد.  رنگ کاشی و سرامیک به تمیز نشان داده شدن حمام کمک میکند و همچنین حمام را شیک تر نشان می دهد. در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام انتخاب رنگ کاشی و سرامیک حمام در نظر بگیرید.  تا اطمینان حاصل شود.  که دیوارهای شما برای سال های آینده شاداب و سرزنده به نظر می رسند.

کاشی و سرامیک براق در مقابل پولیش

هنگام تصمیم گیری بین رویه براق  و پولیش برای حمام، باید زیبایی و کاربردی بودن را در نظر بگیرید. روکش‌های براق درخشندگی ملایم و لطیفی را ارائه می‌دهند که تعادلی بین مات و براق و ظاهری زیبا و جذاب ایجاد می‌کند. از سوی دیگر، روکش های پولیش بازتاب بیشتری دارند و در برابر رطوبت و لکه ها بسیار مقاوم هستند. آنها یک انتخاب عالی برای حمام هایی با سطح رطوبت بالا هستند. در نهایت، انتخاب شما به طراحی حمام شما بستگی دارد.

انتخاب روکش های مناسب برای حمام

هنگام طراحی حمام، توجه به روکش های  که برای شیرآلات و قفل درب انتخاب می کنید ضروری است. این عناصر نه تنها به زیبایی کلی کمک می کنند.  بلکه نقش مهمی در عملکرد دارند. در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد که باید هنگام انتخاب روکش‌های شیرآلات که می‌توانند در برابر پاک‌کننده‌های آنتی‌باکتریایی مقاوم باشند، و در برابر گرد و غبار و لکه‌های آب مقاوم باشند، در نظر بگیرید.

سازگاری پاک کننده آنتی باکتریال

هنگام انتخاب روکش‌ها ، موادی را انتخاب کنید که با خیال راحت در برابر استفاده از پاک‌کننده‌های آنتی‌باکتریایی مقاومت کنند. بنابراین این روکش ها نه تنها باید ظاهر خود را حفظ می‌کنند.  بلکه یک محیط بهداشتی را نیز تضمین می‌کنند.

سهولت در تمیز کردن

شیرآلات  حمام در معرض رطوبت و استفاده روزانه است.  که می تواند منجر به تجمع رسوب ، لکه های آب و اثر انگشت شود. برای ساده سازی تعمیر و نگهداری، روکش هایی را انتخاب کنید که به راحتی تمیز شوند. سطوح صاف و بدون شیار مانند کروم صیقلی یا نیکل برس خورده کمتر کثیفی را جذب کنند. و همین امر باعث می شود با یک پارچه مرطوب پاک شوند.

مقاومت در برابر لکه های آب

لکه های آب می توانند بر ظاهر وسایل حمام شما تأثیر منفی بگذارند. روکش هایی را انتخاب کنید که به دلیل مقاومت در برابر لکه های آب مانند کروم یا فولاد ضد زنگ که این روکش‌ها نه تنها آب را دفع می‌کنند.  بلکه حفظ درخشش بدون لک را برای شما فراهم میکند.

مقاومت در برابر گرد و غبار

برخی از روکش ها در پنهان کردن گرد و غبار و لکه بهتر از بقیه هستند. روکش های مات، مانند برنز مات  یا مشکی مات، در این زمینه بهتر هستند.  زیرا می توانند اثر انگشت را بهتر از گزینه های صیقلی استتار کنند.  اگر به دنبال پنهان کردن گرد و غبار هستید.  روکش بافتی راه حلی است.

حمام

زیبایی حمام خود را در نظر بگیرید

فراتر از دوام و نگهداری، روکش های شما باید با سبک کلی و طراحی حمام شما هماهنگ باشد. رنگ روکش هایی را انتخاب کنید که مکمل طرح شما باشد.  خواه کلاسیک یا مدرن باشد. روکش های هماهنگ می تواند ظاهر منسجم حمام شما را افزایش دهد.  در حالی که هنوز معیارهای مهم ذکر شده در بالا را رعایت می کنید.

یک طرح و رنگ روکش شیرآلات دوام آن را تا حدودی مشخص می کند.  امری که باعث می شود به صورت مکرر شیرآلات خود را تعویض نکنید.  به یاد داشته باشید که هنگام انتخاب عواملی مانند طراحی حمام، سطح رطوبت و الزامات نگهداری را در نظر بگیرید. شیرآلات و ابزاری را انتخاب کنید که سبک مورد نظر خودتان باشد.  نیازها و سلیقه ی فردی خود را در روکش و ابزار مورد نظر برای حمامی که هم کاربردی و هم شیک در نظر بگیرید. برای ترندها و نکات بیشتر در طراحی خانه، حتما وبلاگ های فتوحی را بررسی کنید و ما را در  اینستاگرام فتوحی دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید