معرفی محصول

سرامیک غیر پرسلان در مقابل پرسلان

سرامیک غیر پرسلان

کاشی های پرسلان و سرامیک با وجود اینکه متعلق به یک خانواده هستند، بیشتر شبیه پسر عمو هستند تا دوقلو.

برخی از افراد از اصطلاحات کاشی های پرسلان و سرامیک به جای یکدیگر استفاده می کنند، اما چند تفاوت وجود دارد. این بدان معنی است که ممکن است یکی برای پروژه شما کمی سودمندتر باشد. فقط چیزی به خاطر داشته باشید.

بسته به نحوه استفاده از فضای خود، کاشی های پرسلان یا سرامیکی ممکن است.  برای شما مناسب تر باشد.  در اینجا نحوه تفاوت آنها و بهترین استفاده از آنها آمده.

سرامیک غیر پرسلان

یک مقایسه سریع

تفاوت اصلی کاشی پرسلان و سرامیک در میزان جذب آب است.  کاشی های پرسلان کمتر از 0.5 درصد آب را جذب می کنند.  در حالی که کاشی های سرامیکی و سایر کاشی های غیر پرسلان آب بیشتری جذب می کنند.

این به چیزهایی است که برای ساخت کاشی های پرسلان استفاده می شود. خاک رس متراکم تر و کمتر متخلخل است. این بر نحوه رفتار کاشی ها و بهترین استفاده از آنها تأثیر می گذارد.

در اینجا یک مرور کلی مفید از چیزهای کلیدی که هر کاشی را آنطور که هست می‌سازد.  ما دوست داریم.  تا جایی که می توانیم کمک کنیم!

ساخت و ساز

کاشی و سرامیک چگونه ساخته می شود؟

کاشی های سرامیکی با استفاده از خاک رس طبیعی قرمز، قهوه ای یا سفید ساخت و  ابتدا خاک رس در دمای بالا پخته می شود.  تا محتوای آب کاهش یابد.  سپس لعاب به دنبال الگو اعمال می شود.  پس شما محصول خود را تمام کرده اید.

ساخت سرامیک غیر پرسلان

کاشی های پرسلان چگونه ساخته می شوند؟

کاشی های پرسلان با استفاده از خاک رس بسیار خاص ساخته و ماسه ریز آسیاب شده.  و فلدسپات به مخلوط اضافه می شود.  کاشی‌ها در دمای بالاتری نسبت به سرامیک پخته می‌شوند.  این امر کمک می‌کند.  تا کاشی‌های پرسلان بسیار مقاوم باشد.

کاشی های پرسلان

هزینه

کاشی های سرامیکی نسبت به پرسلن مقرون به صرفه تر هستند.

برای یک کاشی سفید مربعی ساده که از سرامیک ساخته.  هزینه آن حدود 24 پوند در متر مربع خواهد بود.  در حالی که ظروف پرسلان 35 پوند در مترمربع به شما کمک می کند.  اگر نمی خواهید خانه خود را برای سرقت از بانکتان کاشی کاری کنید، باید به آن توجه کنید.

تراکم و دوام

کاشی های پرسلان چگالی تر از سرامیک هستند و بنابراین متخلخل کمتری دارند. به این معنی که سخت‌تر هستند، بنابراین بادوام‌تر هستند و آب کمتری را جذب می‌کنند. این باعث می شود که آنها را برای مناطقی با ارتفاع زیاد مناسب تر می کند که شاهد استفاده سنگین هستند.

این به این معنی نیست که سرامیک آنقدرها هم خوب نیست! از آنجایی که چگالی کمتری دارد، شکننده تر است و کار با آن آسان تر است. برای شما کسانی که خودتان را انجام می دهید، زندگی را کمی برای خود آسان کنید و از سرامیک استفاده کنید.

ساخت سرامیک پرسلان

رتبه بندی

رتبه بندی موسسه مینای پرسلان (رتبه بندی PEI) یک راه سریع و آسان برای دیدن اینکه کدام کاشی در خانه شما مناسب است.  بسته به اینکه منطقه ای که کاشی کاری و چند بار راه رفته است.

کاشی ها بسته به سختی کاشی از 0 تا 5 درجه بندی می شوند:

1. بدون ترافیک (کاشی های دیوار)
2. ترافیک بسیار سبک (به عنوان مثال حمام)
3. ترافیک کم (مانند حمام و اتاق خواب)
4. ترافیک سبک تا متوسط ​​(مناسب برای اکثر طبقات خانگی)
5. ترافیک متوسط ​​تا سنگین (مناسب برای طبقات خانگی و برخی مصارف تجاری)
6. ترافیک سنگین (مناسب برای تمام مصارف خانگی و تجاری با رفت و آمد زیاد)

اکثر کاشی های سرامیکی کف بین 3 تا 4 درجه بندی می شوند. کاشی های پرسلان معمولاً دارای رتبه بندی بین 3 تا 5 هستند.

چه کاشی هایی دارم؟ چگونه تفاوت را تشخیص دهیم.

سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای تشخیص کاشی‌های پرسلان یا سرامیکی این است که جعبه یا وب‌سایت سازنده را علامت بزنید. به همین سادگی، درست است؟

کاشی سرامیک یا پرسلان برای …

از آنجایی که چینی تقریباً ضد آب است، کاشی‌های پرسلان بهترین ماده برای استفاده در هنگام نصب یک اتاق مرطوب به دلیل سطوح رطوبت هستند.

سرامیک برای استفاده در یک حمام استاندارد عالی است، به خصوص با انتخاب گسترده طرح های موجود، از جمله برخی با خواص ضد لغزش.

بودجه فشرده

اگر بودجه کمی دارید، کاشی های سرامیکی احتمالا بهترین راه حل هستند. قیمت در حساب بانکی شما مناسب‌تر خواهد بود و کاشی‌های ارزان‌تر به معنای به خطر انداختن سبک نیست. کاشی های سرامیکی در طیف گسترده ای از الگوها و سبک ها برای مطابقت با هر ظاهری در دسترس هستند. چیزی برای همه وجود دارد.

سرامیک غیر پرسلان
تردد پیاده بالا

دوام کاشی‌های پرسلان آن‌ها را برای مکان‌های پرتردد مناسب می‌کند، زیرا در برابر خط و خش مقاوم هستند. چه در منطقه ای از خانه که دارای قد بلند است، مانند راهرو یا آشپزخانه، یا در یک فضای تجاری، پرسلان سخت ترین است.

با این حال، در مقایسه با سایر گزینه‌های کفپوش مانند لمینت یا فرش، کاشی‌های سرامیکی همچنان انتخابی بادوام و مقاوم هستند.

برای شما کسانی که دوست دارید کار خود را انجام دهید، کار با کاشی های سرامیکی بسیار آسان تر است. به خصوص در مناطقی که برای نصب منظم کاشی های شما نیاز به برش های زیادی دارد. برش پرسلان بسیار سخت تر است و می تواند به ابزارها و مهارت های حرفه ای برای ایجاد همان جلوه نیاز داشته باشد.

پاسیو یا فضای بیرونی شما

سطح مقاومت پرسلان در برابر آب به این معنی است.  که برای مقابله با همه چیزهایی که طبیعت باید در پاسیو جدید شما پرتاب کند.  در هوای سرد، سرامیک ممکن است ترک بخورد، به این معنی که خیلی زودتر از آنچه که می خواهید به یک کفپوش جایگزین نیاز خواهید داشت. در این صورت ظروف چینی به شما آرامش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید