مقالات

تفاوت فلاش تانک و سیفون

فلاش تانک

توالت های دارای فلاش تانک

توالت های دارای فلاش تانک حاوی مخزنی هستند. که آب را تا زمان شروع شستشو نگه می دارد و در این مرحله آب برای پاک کردن کاسه آزاد می شود. این نوع توالت برای شستشوی موثر به نیروی جاذبه طبیعی متکی است. مخزن بلافاصله پس از هر بار شستشو با آب پر می شود.  و آن را برای استفاده بعدی آماده می کند. سادگی طراحی آن به محبوبیت طولانی مدت آن کمک کرده است. و به دلیل قابلیت اطمینان و سهولت تعمیر و نگهداری، آن را به انتخابی رایج برای بسیاری تبدیل کرده است.

طرح‌های فلاش تانک ها در محیط‌های مسکونی رایج‌تر هستند، اما در سرویس‌های بهداشتی تجاری خاص قابل اجرا هستند. کاربردهای ایده آل شامل دستشویی های اداری کوچکتر و منازل مناسب است. در این محیط‌ها، مزایای استفاده از فلاش تانک شامل هزینه‌های نصب کمتر، تعمیر و نگهداری ساده، و قابلیت مدیریت استفاده متوسط ​​بدون تزلزل است.

فلاش تانک

سیستم فلاش توالت چگونه کار می کند؟

مخفی شدن زیر درب مخزن توالت چندین بخش کلیدی هستند. که برای فلش تانک توالت شما بسیار مهم هستند.

یک واحد یک تکه یا دو تکه که حاوی یک لوله، دسته کششی و یک دریچه فلپر پلاستیکی است. (که آب تمیز را به توالت شما می‌ریزد.)

شیر پر کردن مجدد

این قطعات به ترتیبی عالی به هم متصل شده اند.  تا توالت شما را پاک و تمیز کنند. در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است:

1.هنگامی که دسته فلاش فشار داده می شود، یک زنجیر متصل به فلپر را می کشد.
2.فلپر آب مخزن را بلند کرده و از شیر فلاش به داخل کاسه توالت رها می کند.
3.فشار آب زباله ها را روی تله در پایین کاسه و به زهکش اصلی فشار می دهد.
4.پس از خالی شدن مخزن، فلوتر بسته می شود و یک مهر و موم در مخزن ایجاد می کند.
5.سپس آب از منبع اصلی در مخزن پر می شود تا زمانی که به شناور برخورد کند.
6.شناور همراه با آب بالا می‌آید و دریچه را می‌بندد.  و جریان آب را پس از رسیدن به خط پر، متوقف می‌کند.

در پشت فلاش ساده، مخزن توالت شما سخت کار می کند تا زباله های ناخواسته را پاک کند. پس از مدتی، داخل مخزن توالت شما می تواند لکه ها و کثیفی ایجاد کند که می تواند در سراسر توالت شما پخش شود و کارایی مکانیسم های داخل مخزن را کاهش دهد.

تفاوت فلاش تانک و سیفون

فلاش تانک همان مخزن ذخیره سازی آب می باشد. که از طریق آزادسازی ناگهانی آب برای شست و شوی کاسه توالت مورد استفاده قرار میگیرد. سیفون، همان لوله ای است که در زیر کاسه توالت به صورت خمیده قرار دارد.  و به کمک آبی که در آن ذخیره شده است، از انتشار بوی بد جلوگیری میکند.

 

 چگونه فلاش تانک خود را تعمیر کنیم.

قبل از انجام هر کاری مطمئن شوید.  که منبع آب توالت خود را بدون قطع کردن کل برق خود جدا کرده اید. که اگر یک شیر عایق فشار بالا نصب شده باشد. انجام این کار آسان است.

برای خاموش کردن شیر کافی است.  پیچ شیر را با یک پیچ گوشتی سر صاف یک ربع دور بچرخانید.  تا توالت فرنگی شما جدا شود. به یاد داشته باشید که پس از اتمام کار دوباره شیر را روشن کنید.

 

سطح آب در مخزن توالت خیلی کم است.

آیا می‌دانستید که وقتی توالت را می‌شویید، در واقع آب را از مخزن داخل کاسه می‌ریزید؟ این افزایش آب، در ترکیب با سیفون، چیزی است که مکش لازم برای شستشوی توالت را ایجاد می کند. به همین دلیل است.  که ریختن یک سطل آب در توالت، آن را مجبور به شستشو می کند.

وقتی آب کافی در مخزن وجود نداشته باشد، احتمالاً فلاش ضعیف می‌شوید.  یا ممکن است اصلاً توالت شما سیفون نشود. اغلب متوجه می‌شویم که سطح ناکافی آب یکی از بزرگترین عوامل مؤثر در انسداد است.  زیرا حجم آب کافی برای دفع زباله وجود ندارد.

برای رفع این مشکل، مطمئن شوید.  که سطح آب مخزن حدود یک اینچ زیر لوله سرریز مخزن باشد. اگر اینطور نیست، برای تغییر سطح آب باید شیر پرکننده را به صورت دستی تنظیم کنید.

استفاده از پیچ تنظیم روی شیر توپی، ارتفاع میله شناور و توپ را تغییر می دهد. چرخاندن این پیچ در خلاف جهت عقربه های ساعت باعث افزایش سطح آب می شود.

 

فلوتر یا مکانیزم آسیب دیده است

فلوتر را می توان در پایین توالت یافت و در هنگام شستشوی توالت، مکانیزم را فشار دهید تا آب را از مخزن خارج کند.

در توالت‌های سبک سنتی، این ممکن است لاستیکی باشد و به یک زنجیر فلزی متصل شود، در حالی که در توالت‌های سیفونی این یک قطعه پلاستیکی دایره‌ای است که درون خود سیفون قرار دارد که به آن مکانیزم می گویند.

اگر فلوتر آسیب ببیند، به توالت اجازه نمی‌دهد که آب را در داخل مخزن نگه دارد.  و از آزاد شدن حجم آب مورد نیاز برای تخلیه آب توسط مخزن جلوگیری می‌کند.

هنگامی که این اتفاق می افتد.  بهترین کار این است که یک فلوتر آسیب دیده را جایگزین کنید.  زیرا آنها ارزان هستند و به راحتی قابل تعویض هستند. به یاد داشته باشید که فلوتر قدیمی خود را با خود به تامین کننده مواد لوله کشی محلی خود ببرید تا مطمئن شوید که فلوتر با اندازه مناسب برای توالت خود را دریافت می کنید.

 

سرویس بهداشتی مسدود شده است

اگر متوجه شدید که توالت شما سیفون ضعیفی دارد.  و سطح آب کاسه بالاتر از حد معمول است.  ممکن است دچار انسداد شده باشید.

این می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود.  از جمله شستشوی بیش از حد دستمال توالت به یکباره و شستن اقلام نامناسب مانند محصولات بهداشتی، دستمال مرطوب نوزاد یا پوشک که همگی باعث مسدود شدن توالت می شوند.

ساده ترین و ارزان ترین راه برای مقابله با انسداد استفاده از پیستون است. در بیشتر موارد، این کار را انجام می دهد. با این حال، مشکل اصلی استفاده از پیستون این است که ممکن است انسداد شما را بیشتر به سمت لوله بکشد.

اگر چنین است، ممکن است بخواهید توالت را با استفاده از مارپیچ توالت در نظر بگیرید. این دستگاه ها شبیه مارهای تخلیه معمولی هستند.  اما به طور ویژه برای جلوگیری از خراشیدن چینی توالت شما طراحی شده اند.

 

 خرید فلش تانک

دیدگاهتان را بنویسید