معرفی محصول

انواع هود

هود

تهویه مناسب برای حفظ حس و بوی آشپزخانه شما مانند خانه ضروری است. و شما گزینه هایی دارید. شما می توانید چیزی کوچک و محتاطانه را انتخاب کنید.  که کار را انجام دهد یا وسیله ای قدرتمند که به پاکسازی هوا کمک می کند.  و در عین حال مرکز آشپزخانه شما است. این مقاله انواع مختلف هود آشپزخانه را توضیح می دهد.  تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید چه چیزی برای آشپزخانه شما و همچنین عادات آشپزی خانواده شما بهترین کار را دارد.

انواع مختلف هودهای محدوده چیست؟

انواع مختلف هود آشپزخانه عبارتند از: سایبان زیر کابینتی، سایبان دیواری، سایبان جزیره ای، آستر هود، هواکش رو به پایین جمع شونده و ترکیب هود مایکروویو. همچنین می توانید یک وسیله سفارشی متناسب با کابینت خود انتخاب کنید. انتخاب شما به چیدمان آشپزخانه، روال آشپزی و ترجیحات زیبایی شناختی شما بستگی دارد. درباره ویژگی هایی که باید برای آشپزخانه خود در نظر بگیرید بیشتر بیاموزید.

انواع هود

حقایق کلیدی که باید در مورد هود آشپزخانه بدانید

در حالی که همه انواع هودها می توانند به پاکسازی هوا از دود و بو کمک کنند.  سبک و پیکربندی تهویه می تواند بین انواع هودهای محدوده متفاوت باشد. درباره گزینه های مختلف تهویه برای انتخاب بهترین هود برای خانه خود بیشتر بدانید.

آیا هودهای محدوده نیاز به هواگیری در بیرون دارند؟

همه هودهای محدوده نیازی به خروج هوا از بیرون با هودهای خاصی ندارند که برای چرخش هوا در داخل خانه طراحی شده اند. بسته به چیدمان خانه شما، تهویه بیرونی ممکن است امکان پذیر نباشد.  و به یک هود محدوده چرخشی نیاز داشته باشید. هودهای زیر کابینتی و مایکروویوهای بیش از حد، هودهای معمولی هستند.  که توانایی گردش هوا در داخل آشپزخانه را دارند.

انواع مختلف تهویه هود چیست؟

مهم نیست که کدام نوع هود را انتخاب کنید، به احتمال زیاد می توانید آن نوع را با تهویه مورد نظر خود نیز پیدا کنید. بین کانالی (تهویه خارجی)، بدون کانال (گردش هوا) یا مدلی که می تواند هر دو را انجام دهد، انتخاب کنید. نحوه مقایسه هودهای برد و مایکروویو و مزایای هواگیری آنها را بیاموزید.

هود محدوده کانالی – این نوع هود دارای قابلیت تهویه در فضای باز است و هوا را از طریق کانال شما به بیرون از خانه شما می راند. اگر به یک هود کانالی یا هواکش علاقه دارید اما خانه شما کانال کشی مناسبی ندارد، برای نصب با یک متخصص مشورت کنید.

هود بدون کانال – این هود به تهویه خارجی نیاز ندارد و در عوض هوا را در داخل آشپزخانه شما به گردش در می آورد. این انواع هود معمولی معمولاً دو بار در سال نیاز به تمیز کردن فیلتر دارند تا از هوای تمیز و تازه برای خانه شما اطمینان حاصل شود.
هودهای قابل تبدیل – این نوع هود بهترین های هر دو دنیا را ارائه می دهد و می توان آن را برای گردش هوا در خارج از منزل یا گردش مجدد هوا در داخل خانه پیکربندی کرد. بسته به چیدمان آشپزخانه و لوله کشی شما، یک هود قابل تبدیل به شما انعطاف پذیری برای انتخاب تهویه برای خود می دهد. آشپزخانه

هود

تفاوت بین هود برد قابل تبدیل و کانالی چیست؟

هود داکتره ای هوا را از خارج به گردش در می آورد و برای بیرون راندن هوا به کانال کشی نیاز دارد. یک هود قابل تبدیل را می توان برای گردش در فضای باز یا گردش مجدد داخلی پیکربندی کرد. این می تواند بسته به مجرای خانه شما یک گزینه انعطاف پذیر باشد

1. هود زیر کابینتی

این هودها را می توان در زیر کابینت نصب کرد و اغلب از طریق گردش هوا خارج می شود، به این معنی که هوا را فیلتر می کنند.  و سپس آن را به آشپزخانه باز می گرداند. علیرغم جثه کوچکشان، آنها هنوز هم هواکش قوی برای پخت و پز روزانه ارائه می دهند. طراحی باریک همچنین به این معنی است که آنها محتاط هستند و به شما امکان می دهند از کابینت های بیش از حد خود به عنوان فضای ذخیره سازی ارزشمند استفاده کنید.

هود آشپزخانه

2. هودهای سایبان دیواری

هودهای سایبان دیواری به دیوار بالا و پشت محدوده شما متصل می شوند. آنها معمولاً برای آشپزهایی که زیاد سرخ کردن، تفت دادن و تفت دادن را روی اجاق گاز انجام می دهند، هواکش قوی ارائه می دهند. شکل زنگ مانند جایگزین کابینت های بالاتر از محدوده شما می شود و معمولاً هوا را به بیرون از خانه قیف می کند و رانده می شود.

3. هودهای محدوده سایبان جزیره

هودها شبیه هودهای دیواری هستند، با این تفاوت که از سقف در محدوده جزیره ای آویزان می شوند. هودهای سایبان جزیره ای از همه طرف تکمیل شده اند، بنابراین بدون توجه به جایی که در آشپزخانه هستید، عالی به نظر می رسند. این هودهای بیانیه اغلب قابلیت های تهویه قوی و جدیدترین ویژگی های هود را ارائه می دهند. هودهای سایبان جزیره معمولاً از طریق کانال های سقفی خارج می شوند، اما ممکن است به عنوان مدل های بدون کانال یا قابل تبدیل نیز در دسترس باشند.

4. آستر هود

آسترهای آن به شما این امکان را می دهند که تهویه را در داخل کابینت پنهان کنید و سبکی را برای خود ایجاد کنید. لوله کشی داخل کابینت سفارشی پنهان شده است و آستر را می توان به سادگی در قسمت پایین قرار داد. انتظار قدرت تهویه و در دسترس بودن ویژگی مشابهی را داشته باشید که در هودهای برد سنتی مشاهده می کنید. برخی از آسترهای هود با دمنده هود ارائه نمی شوند، بنابراین می توانید قدرت تهویه دمنده را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید. بررسی کنید که آیا آستر هود شامل دمنده است یا جداگانه خریداری شده است.

5. هودهای جمع شونده رو به پایین

هودهای رو به پایین مستقیماً روی میزها نصب می شوند و هوا را به کانال های زیر زمین تخلیه می کنند، اگرچه کیت های چرخشی اغلب در دسترس هستند. آنها در فضای کابینت زیر میزها پنهان می شوند و زمانی که زمان پخت فرا می رسد بالا می روند. این نوع هود برای جزایر آشپزخانه یا کسانی که می خواهند وسایل خود را پنهان کنند ایده آل است.

هود

6. ترکیبات هود مایکروویو

همچنین می توان از مایکروویو برای تخلیه هوای آشپزخانه استفاده کرد. ترکیبات هود مایکروویو را می توان در زیر کابینت ها نصب کرد تا بتوانید از فضای بیش از حد برای ذخیره سازی استفاده کنید و فضای میز را آزاد کنید. این وسایل صرفه جویی در فضا معمولاً به پاکسازی هوای آشپزخانه با استفاده از گردش مجدد به جای تهویه خارجی کمک می کنند.

هود استیل

7. هودهای محدوده کانالی

هودهای مجرای کانالی هوای بیرونی دارند، به این معنی که هوای آشپزخانه را از طریق کانال های دیوار، سقف یا کف از درها خارج می کنند. این نوع تهویه بسیار رایج است و می‌توان آن را در همه سبک‌های هود، به‌ویژه هودهای سایبانی، چه به صورت دیواری و چه بر روی جزیره نصب کرد، یافت. اگر آشپزخانه شما برای یکی تنظیم نشده است اما می خواهید یک هود تهویه خارجی داشته باشید، یک متخصص باید بتواند کانال کشی مناسب را نصب کند. درباره نحوه نصب هود برد بیشتر بدانید.

تهوه هوای آشپزخانه

8. هودهای برد بدون کانال

تهویه بدون کانال یا چرخش هوا را فیلتر می کند و سپس آن را به داخل آشپزخانه می راند. اکثر ترکیبات هود مایکروویو و بسیاری از هودهای زیر کابینتی در کارخانه تنظیم شده اند تا از تهویه چرخشی استفاده کنند. این هودها را می توان در هر مکانی نصب کرد، اما فیلتر حداقل دو بار در سال باید تمیز شود.

9. هودهای قابل تبدیل

برخی از هودها بسته به مجرای آشپزخانه شما می توانند از بیرون یا از طریق گردش هوا خارج شوند. هودهای زیر کابینتی و سایبانی محتمل ترین انواع تبدیل پذیر هستند. اگر هود مورد نظر شما قابل تبدیل نیست، بررسی کنید که آیا کیت اضافی موجود است که می تواند از بیرون به هواگیری چرخشی تغییر کند.

چه نوع هود برای من مناسب است؟

نوع هود مناسب برای آشپزخانه و خانواده شما بستگی به اندازه و چیدمان آشپزخانه شما، میزان قدرت تهویه مورد نیاز و نوع ویژگی هایی دارد که با روال آشپزی شما کار می کند. برای کمک بیشتر در تصمیم گیری، هود یاب می تواند شما را در این فرآیند با چند سوال ساده راهنمایی کند.

اندازه و مناسب

اندازه و چیدمان آشپزخانه موجود یا دلخواه شما به تعیین هود شما کمک می کند. اگر کابینت های بالاتر از محدوده و نمی خواهید آنها را بردارید.  ممکن است بخواهید یک هود زیر کابینتی انتخاب کنید. اگر فضای پیشخوان محدودی دارید، ترکیب هود مایکروویو دو در یک باعث صرفه جویی در فضا می شود. اگر محدوده ای در جزیره آشپزخانه خود دارید، یک هود رو به پایین جمع شونده به حفظ احساس باز کمک می کند، در حالی که یک هود سایبان جزیره ای می تواند به شما کمک کند تا یک بیانیه طراحی جسورانه داشته باشید. درباره سایز هودهای محدوده بیشتر بدانید.

قدرت تهویه

قدرت تهویه بر حسب فوت مکعب در دقیقه اندازه گیری می شود. عدد موتور بالاتر نشان دهنده ظرفیت بالاتر برای جایگزینی هوای آشپزخانه در فرکانس بالاتر است.
سازگاری حرارتی

سطح اجاق گاز شما به تعیین هودی که باید بخرید کمک می کند. اما باید بتوانند بالاترین بالقوه گرمای سطح آشپزی شما را تحمل کنند. اگر سطح آشپزی برقی دارید، هر هود می تواند گرمای خروجی را تحمل کند. اگر سطح پخت گاز دارید، باید بررسی کنید که آیا کل BTU مشعل های اجاق گاز برابر است یا کمتر از حداکثر آستانه حرارت هود.

نوع ویژگی هود برد
نورپردازی

از آنجایی که بخشی از کار آن روشن کردن اجاق گاز است، به دنبال یکی با نور روشن باشید که به شما امکان می دهد کل سطح کار خود را ببینید. هودهای تهویه با نور LED یک انتخاب محبوب هستند. برخی از هودها حتی می‌دانند که چه زمانی به نور اضافی نیاز دارید، مانند هودهای با نورپردازی LED لبه شیشه‌ای که حس می‌کنند وقتی چراغ‌های آشپزخانه شما کم می‌شود و به طور خودکار روشن می‌شود تا به عنوان چراغ شب عمل کند.

تضمین تناسب

وقتی با فضای محدود بین کابینت ها کار می کنید، تناسب مناسب ضروری است. برخی از مدل ها با ضمانت می آیند که هود جدید شما متناسب با بریدگی شماست. به عنوان مثال، سیستم به کاهش اندازه گیری، برش و برش برای یک تناسب صاف کمک می کند.

خرید هود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *