صنعت ساختمان

انواع سینک آشپزخانه

انواع شیر آلات

انتخاب سینک آشپزخانه بخش عمده ای از بازسازی آشپزخانه است. در رابطه با انواع سینک آشپزخانه از سینک های سنتی در بالا گرفته تا واحدهای جدیدتر و مد روز مانند سینک با تقسیم کم، در نظر بگیرید که کدام نوع سینک برای آشپزخانه و شخصیت شما مناسب تر است.

در اینجا انواع سینک آشپزخانه شامل مزایا و معایب آنها آورده شده است.

 

01. سینک در بالا، کشویی، یا خود حاشیه دار :

انواع سینک آشپزخانه

سینک آشپزخانه به سبک کشویی درک برامبی/ گتی ایماژ متداول ترین نوع سینک آشپزخانه که از بالا نصب می شود یا از بالا نصب می شود. بر اساس الگوی ارائه شده توسط سازنده سینک، یک سوراخ در مواد پیشخوان بریده شده و سینک از بالا وارد می شود.

تمام وزن سینک توسط لبه حمل می شود. سپس لبه سینک با سیلیکون به پیشخوان درزبندی می شود. از آنجا که لبه سینک یک لبه ایجاد می کند، گاهی اوقات به این سینک ها سینک های لبه دار یا خود لبه دار می گویند.

مزایا :

برای نصب نیازی به مهارت خاصی نیست. اما اکثر افرادی که خودتان آن را انجام می دهند می توانند برش های سینک را در مواد لمینت و حتی سطوح جامد ایجاد کنند. هزینه کلی نسبتا کم است.

معایب :
لبه سینک مانع از جارو کردن آب و زباله ها از روی پیشخوان به داخل سینک می شود. لبه قسمت دیگری از سینک را اضافه می کند که باید تمیز شود. برخی از صاحبان خانه از ظاهر جدایی بین سینک و رینگ خوششان نمی آید.
02. سینک زیر کوه :
انواع سینک آشپزخانه
از انواع سینک آشپزخانه می توان به در سینک زیر کوه اشاره کرد. سینک آشپزخانه زیر کوه در یک آشپزخانه مدرن چاککلیر/ گتی ایماژ سینک های زیر کانتر برعکس سینک های طبقه بالا هستند، زیرا سینک با گیره های مخصوص به پایین پیشخوان متصل می شود.

مزایا :

سینک های زیر سوار به شما این امکان را می دهند که آب و خرده های آن را مستقیماً با یک اسفنج داخل سینک بکشید. این سینک‌ها لبه‌ای ندارند که مانع از آن شوند و تمیز کردن را جذاب می‌کنند. ظاهر صاف برای بسیاری از صاحبان خانه جذاب است. سینک های زیر سوار اغلب از کیفیت بالاتری نسبت به سینک های روی سوار هستند.

معایب :

اگر چه اسلحه در بالا جمع نمی شود، اما در زیر پیشخوان، جایی که سینک و پیشخوان به هم می رسند، جمع می شود. خرید و نصب سینک های زیر سوار معمولاً گران تر از سینک های روی سوار هستند. نصب زیر ممکن است اندازه سینک شما را محدود کند.

03. دو لگنی/کاسه ای :

انواع سینک آشپزخانه

سینک ظرفشویی دوجداره آشپزخانه جان کیبل / گتی ایماژ محبوب ترین نوع چیدمان سینک آشپزخانه، دو لگن است که امکان شستشو از یک طرف و آبکشی یا خشک کردن از طرف دیگر را فراهم می کند. سینک های دو لگنه واقعا چند منظوره و بسیار انعطاف پذیر همه عملیات سینک را پوشش می دهند: شستشو، آبکشی و تخلیه. اشتباه کردن با یک سینک ظرفشویی دو لگنی خوب سخت است.

مزایا :

چند منظوره و بسیار انعطاف پذیر. مفید در خانه های بدون ماشین ظرفشویی.

معایب :

هر دو طرف ممکن است برای قرار دادن قابلمه های بزرگ، تابه های پخت یا کاسرول ها خیلی کوچک باشد. برخی از صاحبان خانه از ظاهر سودمند سینک دوبل خوششان نمی آید. روندهای معاصر طرفدار سینک های تک حوضه ای هستند.

04.سینک ظرفشویی/کاسه ای تک :

انواع سینک آشپزخانه

سینک آشپزخانه تک لگنه دکور درخشان/گتی ایماژ سینک سینک یک دسته کلی از سینک های آشپزخانه است که هم می تواند شامل سینک های مزرعه (پیش بند) و هم سینک های داخل پیشخوان باشد. این نوع سینک حوضه تقسیم بندی ندارد.

مزایا :

لگن تکی به اندازه کافی بزرگ است که می تواند وسایل بزرگ مانند کاسرول و ورق های شیرینی را بشویید. حوضچه های تک برای خانه هایی با ظرفیت بزرگ با افراد زیاد و عملیات پخت و پز بسیار ایده آل هستند. اگر ظاهر یک سینک پیش بند را دوست دارید، بهترین حالت را دارید که یک سینک تکی داشته باشید.

معایب :

برای داشتن یک ناحیه خشک کن در کنار سینک آماده باشید، زیرا سینک های تک لگن جایی برای این کار ندارند. حوضچه های تکی به دلیل انعطاف ناپذیری و اندازه کوچک از محبوبیت کمتری برخوردار هستند.

05. خانه مزرعه یا سینک پیش بند :

انواع سینک آشپزخانه

مزرعه یا پیش بند یکی از انواع سینک آشپزخانه است. مزرعه یا پیش بند سینک آشپزخانهجو-آن ریچاردز/گتی ایماژ سینک‌های فارم‌خانه یا پیش‌بند، سینک‌های تک حوضه‌ای بزرگی هستند که با دیوار جلویی‌شان که هم قسمت جلوی سینک و هم جلوی پیشخوان را تشکیل می‌دهند، متمایز می‌شوند.

محبوب ترین نوع نصب با سطح سینک و یکپارچه در پیشخوان است. با این حال، گاهی اوقات سینک های پیش بند به سبک روستایی نصب می شوند: در بالای کابینت یا روی یک میز مستقل (بر روی دیوار ثابت شده است) و توسط پیشخوان احاطه نشده اند.

مزایا :

این سینک های سخاوتمندانه شستن کاسه های بزرگ و تابه های پخت را آسان تر می کند. از آنجایی که فضای کمتری بین سینک و لبه پیشخوان وجود دارد، شخصی که از سینک استفاده می‌کند می‌تواند کمی به سینک نزدیک‌تر شود و از خستگی جلوگیری کند. بسیاری از مردم ظاهر “خانه کشاورزی” سینک پیش بند را دوست دارند.

معایب : 

سینک های پیش بند مستعد چکیدن هستند، زیرا فقط یک مانع باریک بین سینک و کف وجود دارد. می تواند در مقایسه با سایر سبک های سینک بسیار گران باشد.

06. سینک ظرفشویی :

انواع سینک آشپزخانه

یکی از انواع سینک ظرفشویی آشپزخانه سینک های تخته است که فاضلاب یک حوض کوچک را در یک طرف با یک تخته تخلیه در سطح مخالف در طرف دیگر ترکیب می کنند.

مزایا :

این نوع سینک های کوچکتر در آشپزخانه های گالی یا هر فضای محدودی عالی هستند. از آنجایی که قسمت تخته تخلیه دارای لبه ای در اطراف آن است، آب را به دام می اندازد و به سرعت آن را به سینک تخلیه می کند.

معایب :

حوضچه ها در سینک های زهکشی کوچک هستند. بنابراین اگر عاشق آشپزی و سرگرمی افراد زیادی هستید، این سینک ممکن است برای شما مناسب نباشد. اگر به ندرت ظروف را با دست می شویید، استفاده کمی از تخته آبکش خواهید داشت.

07. سینک حوضه دوگانه با تقسیم کم :

انواع سینک آشپزخانه

سینک آشپزخانه کم تقسیم سینک آشپزخانه با تقسیم‌کننده کم، یک سینک دو لگنی است، اما به‌جای اینکه تقسیم‌کننده تا سطح بالای سینک بالا برود، در قسمت بالا متوقف می‌شود.

مزایا :

سینک های کم جدا کننده ترکیبی عالی از سینک های تک لگنه و سینک دو لگنه هستند. هنگامی که یک طرف آن را با آب پر می کنید، به عنوان یک سینک ظرفشویی دوگانه عمل می کند. اما اگر به فضای اضافی برای تابه های بزرگ نیاز دارید، به سادگی به پر کردن بیشتر ادامه دهید تا آب از قسمت تقسیم کننده سرریز شود. اکثر مردم استفاده از سینک تقسیم کننده پایین را برای تهیه غذا راحت تر می دانند.


معایب :
از آنجایی که بسیاری از تولیدکنندگان سینک‌های جداکننده کم را ارائه نمی‌دهند، قیمت‌ها نسبت به انواع دیگر مانند سینک‌های تک لگن، دو لگنه و حتی سینک‌های مزرعه‌ای بیشتر است. در حالی که از نظر تئوری، می تواند برای یک سینک یک حوضه دو برابر شود، سینک با تقسیم کم فضای کمتری برای اقلام بزرگ مانند کاسرول یا ماهیتابه های گوشتی دارد.

08.جزیره، بار، یا سینک آماده سازی :
انواع سینک آشپزخانه

بار خانگی مدرن با یخچال شراب و کابینت قهوه ای جودی جیکوبسون/ گتی ایماژ سینک های باری (یا آماده سازی) که به طور قابل توجهی کوچکتر از سینک های آشپزخانه اولیه هستند، هم برای عملیات بارتنینگ یا برای تهیه غذای مکمل استفاده می شوند. سینک‌های میله‌ای/آماده‌سازی تقریباً همیشه یک حوضه هستند و معمولاً بیش از 15 اینچ مربع یا قطر (گرد) نیستند.

مزایا :

اگر فضا دارید، سینک دوم همیشه خوش آمدید. این سینک را در جزیره آشپزخانه یا در انتهای میز اصلی خود نصب کنید. سینک های ثانویه تهیه همزمان غذا را برای چندین نفر آسان تر می کند. اگر مکرراً سرگرم می‌شوید و می‌خواهید به راحتی به سینک بار دسترسی داشته باشید، در حالی که غذا را آماده می‌کنید یا از آن تمیز می‌کنید، این سینک‌ها افزودنی عالی هستند.

معایب : 

برخی از صاحبان خانه این سینک ها را با نیت خوب نصب می کنند، اما به ندرت از آنها استفاده می کنند. بسته به چیدمان آشپزخانه شما، سینک های ثانویه می توانند املاک و مستغلات ارزشمندی را به خود اختصاص دهند. سینک های ثانویه لوکسی هستند که ممکن است بودجه شما را بیهوده بشکند.

09.سینک یکپارچه :
انواع سینک آشپزخانه
یکی دیگر از انواع سینک آشپزخانه سینک یکپارجه است. یکپارچه کورین دوپون/کورین سینک های یکپارچه (یا یکپارچه) توسط سازندگان کانترهای سطح جامد مانند دوپونت برای خط کوریان و سامسونگ برای خط استارون تولید می شوند. سینک های یکپارچه از مواد مشابه پیشخوان ساخته شده اند و در محل کارگاه سازنده ذوب می شوند.
مزایا : 

با سینک های یکپارچه، لبه مزاحم از بین می رود. پیشخوان به طور یکپارچه به داخل سینک می رود. سینک‌های یکپارچه درز زیر پیشخوان (مستعد جمع‌آوری زباله‌ها و کپک‌ها) را که در سینک‌های نصب شده در زیر سوار می‌شوند از بین می‌برند. بسیاری از صاحبان خانه ها ظاهر سینک های یکپارچه را دوست دارند.

معایب : 

سینک های یکپارچه، که در حمام ها رایج هستند، در قلمرو آشپزخانه دشوارتر هستند. این موارد سفارشی سفارشی هستند و در نتیجه نسبتاً گران هستند. اگر سینک آسیب دیده باشد، نمی توان آن را به سادگی برداشت و جایگزین کرد: باید تعمیر شود.

10.سینک گوشه ای :
سینک آشپزخانه گوشه رواتی رواتی سینک گوشه آشپزخانه دارای حوض های دوتایی است که در زوایای قائمه با یکدیگر قرار گرفته اند.
مزایا :
برخی از سینک های گوشه ای به اندازه کافی فاصله دارند که یک منطقه خشک کن تعبیه شده در قسمت مرکزی داشته باشند. سینک های گوشه ای هوشمندانه از هدر دهنده های فضایی بدنام استفاده می کنند: گوشه های پیشخوان.

معایب : 

سینک های گوشه ای به ندرت مورد نیاز هستند. و بنابراین یافتن آنها سخت است. وقتی بتوانید آنها را پیدا کنید، سینک های گوشه گران هستند. همچنین این سینک ها نیاز به برش های سفارشی در پیشخوان دارند. از آنجایی که اکثر کانترهای آشپزخانه در گوشه ها درز هستند، این سینک ها مجبور می شوند این درز را پل بزنند و استحکام ساختاری کانتر را در آن قسمت کاهش دهند.
سوالات متداول
کدام نوع سینک آشپزخانه بهترین است؟ میزهای مختلف و ترجیحات تمیز کردن می تواند بر انتخاب مواد و پیکربندی سینک شما تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، سینک های فولادی ضد زنگ برای میزهای گرانیتی بهترین هستند. و سینک های چینی راحت ترین تمیز کردن را دارند. اگر می خواهید در مورد یک یا دو لگن تصمیم بگیرید، در نظر بگیرید که هدف اصلی سینک دو لگنی ساده کردن فرآیند شستشوی ظروف است.
به طور معمول، یک حوضچه برای آب صابون و ظروف کثیف و دیگری برای آب تمیز استفاده می شود. معایب سینک زیر سوار چیست؟ خرید و نصب سینک های زیرکوه هزینه بیشتری دارد. علاوه بر این، آنها در زیر سینک قرار می گیرند و مانع ذخیره سازی می شوند.
برداشتن و تعویض این نوع سینک ها نیز ممکن است دشوار باشد. کدام بهتر است: سینک در بالا یا زیر کوه؟ هر نوع سینک دارای مزایا و معایبی است، بهترین چیز در مورد سینک (یا روشویی) این است که نصب و تعویض آن بسیار آسان تر است.
بهترین چیز در مورد سینک زیر سوار این است که فضای پیشخوان بیشتری به شما می دهد و ظاهری یکپارچه و سطح بالایی دارد.
 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *