صنعت ساختمان

آموزش کندن سرامیک دیوار

آموزش کندن سرامیک دیوار

آیا به دنبال راهی برای تازه کردن ظاهر دیوارهای خانه خود و مواجهه با چالش هایی مانند کندن سرامیک های دیوار و نیاز به بازسازی آنها هستید؟ کندن کاشی برای تزیین مجدد و دکوراسیون داخلی همیشه موثر نیست و اگر به درستی انجام نشود، آسیب و ضررهای قابل توجهی به همراه خواهد داشت.

بنابراین بهتر است قبل از شروع با روش های قدیمی برای مدیریت بهتر بازسازی و کاشی کاری آشنا شوید و اطلاعات کامل و جامعی در این زمینه کسب کنید. ما در این راهنما تمام اطلاعات مورد نیاز برای کندن و بازسازی کاشی های دیوار را بررسی خواهیم کرد. فقط به خواندن این وبلاگ ادامه دهید.

آموزش کندن سرامیک دیوار

نکات ایمنی برای کندن سرامیک های دیوار

ساده ترین راه برای تغییر دکوراسیون داخلی و کاشی دیوار، نصب کاشی های جدید بر روی کاشی های قدیمی است. با این حال، برخی از افراد ترجیح می دهند کاشی های قدیمی را قبل از نصب کاشی های جدید از دیوار جدا کنند. برای انجام این کار، اصول خاصی باید رعایت شود که ایمنی در اولویت اول قرار دارد. در اینجا مهمترین دستورالعمل های ایمنی که باید در هنگام  کندن کاشی های دیوار رعایت شود،  آورده شده است:

دستکش ایمنی بپوشید

استفاده از دستکش ایمنی یکی از مهمترین اصول در نصب کاشی دیوار پرسلان یا هر نوع کاشی دیگری است. دستکش های ایمنی از دستان شما در برابر هر گونه آسیب محافظت می کند. و به شما این امکان می دهد بدون آسیب رساندن به دستان خود کار کنید.

از عینک ایمنی استفاده کنید

برای جلوگیری از آسیب احتمالی چشم هنگام برداشتن کاشی های دیوار، باید از عینک ایمنی استفاده کنید. در حین نصب و برش کاشی، ممکن است تکه های کاشی یا دوغاب به چشم شما پرتاب شود. برای جلوگیری از هر گونه آسیب ناشی از این موارد، از عینک ایمنی استفاده کنید.

کلاه ایمنی بپوشید

به یاد داشته باشید که هنگام کار در ارتفاع از کلاه ایمنی استفاده کنید. اگر بالای سر خود کاشی نصب می کنید.  کلاه ایمنی از شما در برابر هر گونه آسیب احتمالی مانند افتادن کاشی محافظت می کند.

کفش ایمنی بپوشید

افتادن کاشی ها یا تکه های کاشی می تواند. صدمات قابل توجهی به پاهای شما وارد کند. پوشیدن کفش های ایمنی به راحتی می تواند از این مسائل جلوگیری کند.

 

مراحل کندن کاشی و سرامیک های دیواری

 

قبل از بحث در مورد مراحل برداشتن کاشی های دیواری و جایگزینی آنها با کاشی های پرسلان، باید بدانید که ابزار خاصی برای این کار مورد نیاز است. به ابزارهایی مانند چکش، مغار سنگ تراشی، جارو، جاروبرقی و چرخ دستی نیاز خواهید داشت. اطمینان حاصل کنید که همه این ابزارها سالم هستند و آسیبی ندیده اند.

پس از جمع آوری ابزار لازم برای برداشتن کاشی، مراحل زیر را برای کندن و جدا کردن کاشی های دیوار دنبال کنید:

مبلمان را بپوشانید

هنگامی که شروع به کندن کاشی های دیواری می کنید، بهتر است تمام تجهیزات و مبلمان موجود در آن منطقه را بپوشانید. برداشتن کاشی ها گرد و غبار زیادی ایجاد می کند که می تواند به وسایل شما آسیب برساند. بهترین روش این است که سیستم‌های تهویه را خاموش کنید، دریچه‌ها را ببندید و پنجره‌ها را باز کنید تا گرد و غبار به سرعت خارج شود.

برای محافظت از وسایل آشپزخانه خود در برابر هر گونه آسیب احتمالی، قبل از شروع کار آنها را بپوشانید. کاشی های دیوار ممکن است.  شل شده و در حین برداشتن باعث آسیب قابل توجهی به سطوح شوند. بنابراین روشویی توالت، سینک ظرفشویی و وان حمام را با کاغذ، ورقه های پلاستیکی، یا حتی پارچه بپوشانید.

کاشی اول را بردارید

برداشتن اولین کاشی و سرامیک سخت تر از حذف بقیه است زیرا دسترسی به ردیف اول می تواند چالش برانگیز باشد. بهترین راه این است که با کاشی های شل یا ضعیف شروع کنید.

با پیروی از این مراحل و نکات ایمنی، می توانید به طور موثر حذف و نوسازی کاشی های دیوار را مدیریت کنید و هم ایمنی و هم موفقیت پروژه خود را تضمین کنید.

روش های کندن کاشی های دیواری

اگر در ردیف اول هیچ کاشی شل یا لرزان وجود نداشت، می‌توانید با استفاده از مغار یکی از کاشی‌ها را بشکنید و سپس بقیه را بردارید. علاوه بر این، اگر کاشی‌های شما قدیمی هستند. و قصد استفاده مجدد از آن‌ها را ندارید.  می‌توانید به جای مغار از چکش برای سرعت بخشیدن به فرآیند استفاده کنید.

به ردیف های پایین بروید

پس از حذف ردیف اول کاشی ها، دسترسی بهتری به ردیف های دیگر خواهید داشت. برای کندن سرامیک و کاشی های ردیف های بعدی، مغار را زیر کاشی قرار دهید و سپس با چکش روی مغار ضربه بزنید تا کاشی از دیوار جدا شود. به یاد داشته باشید که کاشی ها هنگام برداشتن ممکن است لبه های تیز داشته باشند و ممکن است سقوط کنند، بنابراین مراقب باشید که آسیب نبینید.

سطح دیوار را تمیز کنید

پس از کندن کاشی های دیوار، مهم است که سیمان یا چسب باقی مانده روی دیوار را نیز جدا کنید. قبل از نصب کاشی های جدید، دیوار باید کاملا تمیز شود. برای جلوگیری از کثیف شدن کف، ورقه های پلاستیکی یا نایلون را روی زمین قرار دهید و پس از اتمام کار آنها را جمع آوری کنید. به این ترتیب، تمام کاشی های شکسته را می توان. به راحتی بدون نیاز به جارو کردن. یا جمع آوری آنها به طور جداگانه جمع کرد. همچنین، به خاطر داشته باشید که برای جلوگیری از آسیب دیدن حیوانات ولگرد از زباله های خطرناک، قطعات کاشی تیز را جدا کنید. این قطعات را قبل از دور انداختن در پارچه بپیچید.

خرید کاشی نو

پس از کندن و تمیز کردن سطح دیوار، نوبت به خرید کاشی های جدید می رسد. توصیه می کنیم قبل از خرید کاشی و مراجعه به مراکز فروش مختلف به سایت بازار صنعت ساختمان فتوحی مراجعه کنید. در وب سایت این بازار کاشی و سرامیک های باکیفیت در طرح ها و رنگ های متنوع به نمایش گذاشته شده است. که مطمئنا یکی از آنها با سلیقه شما مطابقت دارد.

 

روش های دیگر برای کندن کاشی و سرامیک های دیوار

 

ما نحوه برداشتن کاشی های دیوار و جایگزینی آن ها با کاشی های جدید را توضیح داده ایم.  اما روش های متعددی برای کندن کاشی های دست نخورده یا با حداقل شکستگی وجود دارد. که در ادامه توضیح خواهیم داد.

کندن کاشی

از سشوارهای صنعتی یا مشعل استفاده کنید

اگر کاشی ها با چسب چسبانده شده اند. می توانید از سشوارهای صنعتی یا مشعل ها برای جدا کردن آن ها استفاده کنید. سشوار یا مشعل صنعتی را به مدت 20 تا 30 دقیقه نزدیک به کاشی ها نگه دارید. این کار باعث شل شدن چسب می شود و به کاشی ها اجازه می دهد تا از دیوار جدا شوند.

از فرز برای جدا کردن کاشی ها استفاده کنید

در صورت وجود شکاف یا ترک بین کاشی های دیوار، می توانید به راحتی آنها را با استفاده از فرز جدا کنید. فرز را بین شکاف ها قرار دهید و دوغاب را برش دهید تا کاشی های قدیمی از دیوار جدا شوند.

از چکش های برقی برای برداشتن کاشی های دیواری استفاده کنید

چکش های الکتریکی قدرت تخریب فوق العاده ای دارند. اگر نمی توانید کاشی ها را از قسمت های خاصی جدا کنید، می توانید از این دستگاه ها استفاده کنید. با این حال، چکش‌های الکتریکی نمی‌توانند. کاشی‌ها را بدون شکستن یا آسیب رساندن به آن‌ها جدا کنند،. بنابراین از آن‌ها فقط به عنوان آخرین راه‌حل استفاده کنید. هنگام استفاده از چکش برقی، رعایت نکات ایمنی را فراموش نکنید.

کاشی های شل را با دست بردارید

کاشی های شل شده را فقط می توانید با دست جدا کنید. این کاشی ها با کمترین نیرو و بدون نیاز به ابزار خاصی به راحتی از دیوار جدا می شوند. به خاطر داشته باشید که هنگام برداشتن کاشی‌های شل، دستکش بپوشید، زیرا ممکن است لبه‌های آن‌ها تیز باشد و به دست‌های شما آسیب برساند.

در نتیجه

در این مقاله قصد داشتیم اطلاعات جامع و کاربردی در مورد نحوه کندن کاشی های دیواری ارائه دهیم. همانطور که مشاهده کردید، کندن کاشی‌های دیوار و جایگزینی آن‌ها با کاشی‌های جدید بهترین روش برای به‌روزرسانی و طراوت دکوراسیون داخلی است. اما باید طبق اصولی که توضیح دادیم انجام شود.

سایت بازار صنعت ساختمان فتوحی

دیدگاهتان را بنویسید