مقالات

10 وسیله برای قرار دادن روی میز آشپزخانه

میز آشپزخانه

در واقع، زیبایی و کاربردی کردن ، آشپزخانه شما نیاز به کمی برنامه ریزی دارد.  و بخش بزرگی از این شامل دانستن اینکه چه چیزی را روی میز آشپزخانه خود بگذارید.  و چه چیزی را نباید بگذارید. به یاد داشته باشید. که آشپزخانه مکانی است. که مستعد شلوغی است. و به همین دلیل، شما باید بدانید که چه مواردی به آنجا تعلق دارند.  تا هم جذابیت بصری و هم هدف مورد نظر را تضمین کنید.

پیشخوان خود را برای اقلامی که اغلب استفاده می کنید در نظر بگیرید.  اساساً وسایل کوچک و ظروف اصلی آشپزخانه ، برای اطمینان از دسترسی آسان به آنها هنگام تهیه غذا یا تمیز کردن ، پس از پخت و پز است. به هر حال، پیشخوان یک منطقه برای آشپزی است.  بنابراین هنگام سازماندهی این منطقه خاص از آشپزخانه، عملکرد باید در اولویت قرار گیرد.

پس از سازماندهی اقلام ضروری، نوبت به کار روی قسمت زیبایی ظاهری آشپزخانه می رسد.  در هر صورت، آشپزخانه باید جذاب و از نظر بصری زیبا باشد. و برای اینکه بتوانید بدون لطمه زدن.  به بخش عملکرد، به این اصل مهم دست یابید.  باید از استراتژی های مناسب برای ایجاد تعادل بین زیبایی و عملکرد استفاده کنید.

میز آشپزخانه

در زیر 10 وسیله ای که باید روی میز آشپزخانه خود قرار دهید.  تا عملکرد، سبک و در نهایت سازماندهی پیشخوان آشپزخانه مورد نظر خود را تضمین کنید. به صورت زیر است:

جعبه ها

جعبه ها می توانند به طرق مختلف مفید باشند.  از جمله نگهداری دستمال سفره، تنقلات آماده، دستمال سفره ، نمک و… بسته به سبک شما ، جعبه ها می توانند شیشه ای، چوبی یا سرامیکی باشند.  آنها می توانند تا حد زیادی از به هم ریختگی و بی نظمی میز شما جلوگیری کنند.

قهوه ساز

اگر شما هم جزو افرادی هستید.  که هر روز صبح قهوه می نوشید.  حتما قهوه ساز خود را در جایی داشته باشید.  که به راحتی در دسترس باشد. و نه تنها دستگاه، بلکه هر چیز دیگری که دست به دست هم می دهد.  از جمله لیوان، قهوه، و صافی ، قهوه و… حتی می توانید یک «قسمت قهوه» روی پیشخوان خود داشته باشید.

ظروف پخت و پز

ظروف یکی از پرکاربردترین اقلام در آشپزخانه شما هستند.  و بنابراین باید در دسترس باشند. وسایلی مانند کارد، قاشق، بشقاب، انبر و ملاقه و… برای دسترسی آسان باید دقیقاً در کنار اجاق گاز قرار گیرند. در اینجا، می‌توانید یک ظروف بخرید یا متناسب با دکوراسیون آشپزخانه خود، آن را  بسازید. در حالت ایده آل، می توانید از جا قاشقی یا حتی شیشه مخصوص استفاده کنید.

کاسه سبزیجات/میوه

داشتن میوه ها و سبزیجات در جایی که بتوانید آنها را ببینید.  راه خوبی برای تشویق میان وعده های سالم است. همچنین، همه میوه ها و سبزیجات را نمی توان در یخچال نگهداری کرد.  بنابراین یک ظرف میوه در اینجا مفید است. حتماً برای داشتن غذای سالم و همچنین زیبایی ظاهری میز، کاسه خود را با میوه های تازه و فصلی پر کنید.

میکسر

اکثر کابینت‌های آشپزخانه برای نگهداری وسایل بزرگ مانند میکسر طراحی نشده‌اند.  که آن را به یک گزینه‌ای خودکار در پیشخوان آشپزخانه شما تبدیل می‌کند. به علاوه، اندازه و وزن بزرگ آن می تواند به کابینت شما آسیب برساند و بنابراین توصیه نمی شود آن را همیشه در روی پیشخوان نگه دارید. اگر همیشه از میکسر خود استفاده نمی کنید. در زمان استفاده روی پشخوان بگذارید.

پایه کتاب آشپزی

به عنوان وسیله ای که در بیشتر کارهای آشپزی خود از آن استفاده می کنید.  پایه کتاب آشپزی شما نباید از اجاق گاز دور باشد. می‌توانید از آن برای کتاب‌های آشپزی با نسخه‌های جدید استفاده کنید.  تا به شما در مرور دستور العمل‌ها و نکات هنگام آشپزی کمک کند. برای جلوگیری از خراشیدگی و آسیب رساندن به صفحه، مطمئن شوید که پایه کتاب آشپزی انتخابی شما دارای پدهای نمدی در زیر آن است.

تخته برش

اگر فضای کافی روی میز آشپزخانه خود دارید.  می توانید یک یا چند تخته برش اضافه کنید.  تا ظاهر بصری آشپزخانه خود را افزایش دهید. نکته کلیدی در اینجا این است ، که مطمئن شوید تخته های برش شما محل را شلوغ نمی کند. در صورتی که فضای کافی روی پیشخوان وجود نداشته باشد.  می‌توانید آن‌ها را تا زمانی که به آن‌ها نیاز دارید، کنار بگذارید.

توستر

اگر صبحانه شما بدون نان تست کامل نیست.  قرار دادن توستر در دسترس ایده خوبی است. در نظر بگیرید که آن را در کنار کشو یا سطل نان نگه دارید تا همه چیز برای شما و خانواده‌تان یکدست شود. از آنجایی که توسترها در اندازه های مختلف هستند.  حتماً اندازه کانتر خود را ارزیابی کنید.  تا از داشتن توستری که در فضای موجود جا نمی شود ، خودداری کنید.

دستمال

شما باید دستمال کاغذی خود را در جایی داشته باشید.  که بتوانید بدون نیاز به جابجایی به دستمال کاغذی دسترسی داشته باشید. جایی که می توانید پس از خیس شدن. دستان خود یا هنگام شستن ظروف، یکی را بگیرید.

قفسه ظرف

این یکی از چیزهایی است.  که باید روی میز آشپزخانه خود داشته باشید.  چه ماشین ظرفشویی داشته باشید و چه نداشته باشید. برای قرار دادن ظروف کثیف برای شستن در زمان های بعد مفید است.  به خصوص اگر هفته ای چند بار ماشین ظرفشویی خود را روشن کنید. به طور کلی، برای منظم نگه داشتن آشپزخانه شما ضروری است.  بنابراین ظروف کثیف در سرتاسر پیشخوان نخواهید داشت.

چگونه پیشخوان خود را تزئین کنیم

با وجود همه چیزهای ضروری در جای مناسب، اکنون می توانید تمرکز خود را بر روی این که چه چیزی را برای تزئین روی میز آشپزخانه قرار دهید.  تغییر دهید. در اینجا چند نکته وجود دارد.  که به شما کمک می کند آشپزخانه خود را با حفظ عملکرد آن تزئین کنید:

سبک و رنگ آشپزخانه : بسته به ترجیح خود، می توانید اقلام و رنگ هایی را انتخاب کنید.  که ظاهر آشپزخانه شما را برجسته می کند. به عنوان مثال، می‌توانید چهارپایه‌های روستیک و چراغ‌های برنجی را بگنجانید.  یک متخصص می تواند، به شما در ترکیب بهترین رنگ ها کمک کند.

نقاشی و کنده کاری روی دیوارها : نقاشی های دیواری و کنده کاری های هنری راه خوبی برای افزودن ، طراحی به فضای داخلی آشپزخانه شما هستند ، نقاشی را ناتخاب کنید که ظاهر کلی آشپزخانه شما را شیک کند.

ظروف زیبا : از شیشه های جذاب برای آرد، غلات و چاشنی های خود استفاده کنید.  و آنها را بر اساس اندازه و رنگ بچینید. این جلوه آشپزخانه شما را زیباتر می کند.

گل های رنگارنگ : قرار دادن گلدان ها و گیاهان به صورت استراتژیک می تواند.  به طبیعی تر و زیباتر شدن آشپزخانه شما کمک کند. انواع گیاهان می توانند ترکیب خوبی را ایجاد کنند.

• انواع رنگ‌ها : برای داشتن ظاهری شیک‌تر و ظریف‌تر، وقت بگذارید و به هماهنگی رنگ‌های مناسب فکر کنید. شما نمی خواهید در نهایت آشپزخانه ای داشته باشید.  که تمام رنگ های رنگین کمان را دارد، درست است؟

اضافه کردن الگو ها: آشپزخانه خود را با اضافه کردن ، الگوهای روی میز خود تکمیل کنید. می توانید برای سهولت در تمیز کردن.  و ایجاد حس زیبایی، از کاشی های مرمر استفاده کنید.

خلاصه

دانستن چیزهایی که باید روی میز آشپزخانه خود داشته باشید.  نه تنها برای جلوگیری از شلوغی، بلکه همچنین برای مرتب نگه داشتن آشپزخانه شما راه مناسبی است.  این نکات می تواند کمک زیادی به شما در دستیابی به آشپزخانه رویاهایتان کند.  علاقه مند به ارتقاء این فضا هستید؟  به بازار صنعت و ساختمان فتوحی نگاهی بیندازید.

دیدگاهتان را بنویسید